עידן חדש מתחיל!

מאת: ישראל מאיר כהן

בס"ד

סיפור ספקולטיבי פרי הדמיון הקודח מעובד על פי סיפור אמיתי

היתכן?

מפונטאז או סיפור אמיתי ???

תקראו את הסיפור ותיהנו…

היה זה בלילה רגיל לאחר הטקס היומי המפרך של רחיצת והשכבת הילדים, כבר שכבתי במיטתי, סגרתי את ספר הקריאה והנחתיו על המדף, כיביתי את האור והתחלתי לנוח מעמל היום ולאגור כוחות ליום המחרת,

עבודתי כמדען גרעין בכיר האחראי על התפעול של הכור הגרעין בדימונה הצריכה ריכוז רב ומאמץ מוחי מרוכז, אף פעם לא זלזלתי בשעות השינה החיוניות, אצלי כל טעות עלולה לגרום לתוצאות הרסניות ולנזקים בלתי הפיכים, וההתייחסות שלי למקצוע בכובד ראש גרמה לי להפוך ל'מרובע' בנושא השינה והתרעננות.

אך לפתע קולות נפץ עזים נשמעו ממש מתחת לביתי, אילצתי את עצמי להישאר במיטה, 'בגלל תגרת שיכורים לילית לא אפסיד את שעות השינה הנחוצות לי' הרהרתי, משהתגברו הקולות והדי הפיצוצים ממש הרעידו את הבניין הבנתי שמשהו יותר משמעותי ארע, לא תיארתי עד כמה, קפצתי ממיטתי דרוך, נעלתי לרגלי נעלי בית וירדתי החוצה,

מיד כשהגעתי לרחוב הספקתי לחטוף מבט על הג'יפ הצבאי המתרחק בקול נהמת מנוע מחרישת אוזניים, אך מזווית עיני קלטתי גם את הדגל השחור עם כיתוב לבן בשפה הערבית שהיה תלוי בגאון על הג'יפ, הבחנתי בהתגודדות קטנה של מספר אנשים בפאתי המדרכה, מיהרתי להתקרב, פניהם החיוורים לא הותיר כל ספק, דאע"ש פלש למדינת ישראל!!!

רעד בלתי נשלט תקף אותי האם הצבא המחשיב את עצמו ל'חזק במזרח התיכון' הובס בקלות מול קומץ אסלאמיים קיצוניים חדורי שנאה?! צבטתי את עצמי לוודאות שאני לא הוזה או חולם אך לצערי המציאות עברה על כל דמיון, תסריטי אימה צפו במוחי, חשבתי עלי ועל ילדי הרכים שלא טעמו טעם החיים.

התקשורת החופשית הייתה מבולבלת ומחוסרת אינפורמציה, מבעד לערפל וחלקיקי נתונים שחלקם נשמעו כסותרים והאחרים קודרים, עיבדתי את הנתונים שהיו מפוזרים כמו אלפי חלקיקי אטום והרכבתי את חלקי הפאזל לתמונת מצב ברורה אבל גם עגומה,

מתקפת פתע משולבת מסוריה, שכללה אלפי מורדים חמושים מיומנים תקפו בפתאומיות בגבול הסורי, בגיבוי טנקים ומשוריינים תוצרת אמריקה שבזזו מהצבא העיראקי ובחסות ארטילריה כבדה הביסו בקלות את מספר הלוחמים הבודדים עם ציודם הדל יחסית ששהו שם, במקביל עשרות רחפני אויר מלבנון צנחו בהפתעה ביישובי הגליל וזרעו הרס וחורבן בכל הנקרה בדרכם.

והפתעת ההפתעות היה חיל האויר הדאע"שי שאף אחד מגורמי הביון בעולם לא היה מודע לקיומם, עשרות מטוסי קרב תוצרת עצמית ותוצרת סובייטית שכנראה נבזזו גם כן מהצבא העיראקי טסו בחופשיות במרחב האווירי הישראלי תוך כדי שהם משמידים מהאוויר את מירב הטייסת הישראלית ועוד מטרות אסטרטגיות ובסיסים צבאיים שנפלו לידיהם כפרי בשל, ניכר שהם אספו מודיעין איכותי, המטרות היו ממוקדות באתרים רגישים ומסווגים, והתקיפות היו מדויקות וקטלניות .

מאוחר יותר יתברר שמתחת לעינם הפקוחה ואפם המרחרח של הקואליציה העולמית, הוקמה בחשאיות מוחלטת אחת מחילות האוויר הנועזות בעולם, שביצעה גיחות ותמרונים שלא נפלו על אלו של חילות מערביים וותיקים וסדירים.

אך את עיקר הצלחתם נזקפת למתקפת הסייבר העולמית שגרמו לשיבושים חמורים בכל התחומים בכל מדינות העולם למעט מדינות איסלאמיות סוניות, מיליוני אנשים נתקעו במעליות שהושבתו ללא התראה מוקדמת, רמזורים בצמתים מרכזיים נותקו ממרכז הבקרה וחדלו מלפעול, מרבית קווי הטלפון נותקו, רכבים מדגמים חדישים המחוברים דרך הרשת החלו לנסוע בפראות ללא שליטה תוך כדי גרימת נזקים חמורים ושיבושים כבדים לתנועה השוטפת, לנהגים האומללים והנדהמים לא היה אפשרות בלימה,

להשלמת התזמון פיתחו האקרים של דאע"ש את הפצצות המקוונות, שגרם לעשרות מיליוני פצצות ביתיות בכל העולם המערבי, כל מכשיר חשמלי שקיים בו חיבור לרשת האינטרנט היווה מטרה נוחה למתקפה,

הבאג המשוכלל חדר אוטומטית לכל מכשיר מכל סוג והפכה לפצצה מתקתקת, ברגע שהבאג חדר למכשיר הוא השתווה לקליפת השום, הבאג גרם שהמכשיר הטכנולוגי יפתח מנגנון השמדה עצמית במסגרתה המכשיר מתאמץ ועובד יותר מתפוקת יכולותיו עד ששובק חיים, במקררים ותנורים ומכונות גדולות הבאג גורם להתפוצצות ממש, בחלק מהמקרים גרם הפיצוץ הפתאומי לפציעות חמורות, רכבים המקוונים בדרך כל שהיא לאחר שסיימו מסלול התפרעות על הכביש התפוצצו בקול רעש אדיר, שריפות ענק פרצו בעקבות הפיצוצים בבניני מגורים, במספר רב של מקומות נותק אספקת החשמל איש לא ידע האם הניתוקים יזומים או שהם גם כן תוצאות המתקפה האינסטיטבית, לא היה ניתן להזעיק את מכבי אש ושאר כוחות הבטחון.

פאניקה והיסטריה השתררו בכל העולם המערבי בעקבות התקפת הסייבר המאסיבית, ההוראה הממשלתית ששודרה בכל אמצעי התקשורת הייתה לנתק מידית כל מכשיר חשמלי מהשקע, להצטייד במזון ובנרות ולהיכנס מידית למקלטים או חדרים מוגנים מחשש שהאקרים חסרי הגבולות יצליחו לפרוץ למחשבי הצבא וישגרו טילים לכל עבר, אבל רוב המחשבים והסמראטפונים כבר מזמן לא היו שמישים רק אלו שהאזינו לשידורי הרדיו המופעל על ידי סוללות שמעו את ההוראה.

וכך בעוד כוחות הביטחון בעולם עסוקים להשבת הסדר הציבורי על כנו, בפתרון מהיר ויעיל להדפת מתקפת הסייבר ההיסטורית, החל המבצע הנועז ביותר בהיסטוריה של דאע"ש במדינת ישראל בכל העוצמה ואכזריותם המפורסמת לשמצה.

כמו כן סניף דאע"ש בסיני לא טמן ידיו בצלחת והוסיף גם הוא את חלקו במבצע ופרץ לישראל בגבול אילת, זאת בדרך יצירתית מבית היוצר הרצחני של דאע"ש, הם השתמשו בעשרות הנגמ"שים שהיו ברשותם שלל מהצבא המצרי באמצעותם 'השכיבו' את גדר הגבול וחדרו פנימה, הצבא ניסה לטרפד את הפלישה על ידי שיגור טילי אר. פי. ג'י. לעבר המחבלים הפולשים, אך להוציא מספר הצלחות נקודתיות רובם נכנסו בשלום לשטח שבריבונות מדינת ישראל.

כמובן תאי דאע"ש המקומי במזרח ירושלים וביהודה ושומרון לא נותרו מאחור והוציאו את נשקיהם המוסלקים במחבואים, יצאו למרכזי הערים והחלו לפתוח באש תופת לכל עבר, אלו שלא היו ברשותם נשק 'הסתפקו' בפיגועי דריסה המוניים להצלחת ההפיכה.

מנהיגי מדינת ישראל פכרו ידיהם בייאוש וירדו למחתרת יחד עם ה'הגאווה הלאומית', ניידות משטרה בודדות נעו ללא הכוונה וסדר, פה ושם הם נצפו מתעמתים עם המחבלים בקרבות ירי חסרי תוחלת, ההצלחה הייתה מועטת בלבד. קיצוני המוסלמים בכל העולם חגגו נוכח הצלחתם חסרת התקדים, סוכריות חולקו בחוצות המעוזים שבשליטת דאע"ש.

מועצת הביטחון של האו"ם התכנס בדחיפות והוחלט לפרסם 'הודעת גינוי' חריפה בתקווה שזה מה שיעצור את הפורעים הרדיקלים, עיקר דאגתם היה על מתקפת הסייבר, כיבוש מדינת ישראל היווה בעיה שולית בלבד, הנשיא האמריקאי היה יותר תוקפני ובנאום מיוחד לאומה הבטיח לעלות על עקבות האקרים ולהביאם למשפט 'זרועות החוק תמצא את האחראים למעשה הנפשע ותמצה איתם את הדין' אמר בטון דרמטי והמשיך: 'הטרוריסטים מנצלים את המצב הבינלאומי לתקיפת ידידתנו מדינת ישראל, כוחותינו כבר בדרך לשם, לא ניתן לטרוריסטים לפגוע בבת בריתנו ולהשתלט על הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון'.

ברחובות הערים בישראל הכאוס והאנדרלמוסיה חגגו, אנשים נמלטו ליערות כדי למצוא מקום מסתור מהמחבלים שטבחו ללא רחם בכל אזרח ישראלי שנקרה בדרכם, אחרים נותרו ספונים בביתם תחת מנעול ובריח, אנשים נשים וטף רצו כאחוזי טירוף, אנשים פחדו לעלות על רכבים ובצדק, המצב היה אבוד וחסר תקווה, המורל הלאומי היה בשפל, דגלי דאע"ש הונפו בכיכרות הערים המרכזיות, מעל הר הבית והכותל המערבי, בבניין הכנסת ובאתרים מפורסמים.

במקביל החלו שלוחות דאע"ש באירופה להפגין נוכחות ושליטה, עשרות תאי טרור רדומים קמו בן לילה והשתלטו על מספר בסיסי צבא בצרפת ובגרמניה, בבלגיה נרשמה הצלחה קטנה בתוך בליל הכישלונות, אוטובוס שהוביל עשרות מחבלי דאע"ש לעבר בניין הפרלמנט כדי להשתלט עליו ולטבוח בכל נבחרי הציבור, זוהה מבעוד מועד והושמד עם כל נוסעיו, הצלחה מינורית ביום שחור זה.

בעודי מכלכל את צעדיי ושוקל מה האפשרויות המילוט העומדות בפני, משאית עצרה לידי בחריקה צורמנית, שני גברים במדי דאע"ש עטויי רעלה קפצו מהמשאית והורו לי באיומי נשק לעלות על המשאית, עליתי על המשאית בלב הולם בפראות, עשרות אנשים עמדו בצפיפות בתוך המשאית חרדים לגורלם, סיפורי הפוגרומים מתקופת הביניים והסלקציות האיומות מעידן הגרמנים צפו במוחי, אלא שדמויות הקוזקים או הנאצים התחלפו בערבים עטויי רעלות שחורות.

שאגות 'אללה אכבר' ו'אטבח אל יאהוד' נשמעו ברקע מכל עבר, נהג המשאית הדליק בהנאה סדיסטית את החדשות, קריין החדשות דיווח בדרמטיות על אלפי הרוגים ורבבות פצועים, טנקים מסוג מרכבה עם מעיל רוח תוצרת ישראל נעים כשבחזיתם מתנופפת דגלי דאע"ש השחורים, קולו של הקריין רעד בשעה שדיווח שברגעים אלו נכבש הכור הגרעיני בדימונה, המשמעות המטלטלת מהדיווח שהלא יאומן קרה, דאע"ש הפך למעצמה גרעינית.

הובלנו לבניין ענק שכנראה שימש כמפקדה וכבסיס מיון לשבויים, אתה נתי דקל? שאל אותי אחד מהם, הנהנתי בראשי לחיוב, אתה מנהל הכור בדימונה? שאל רעהו החוורתי כסיד, פני המפוחדות אמרו הכול, הם לא ציפו לתשובה מפורשת, חיש נגררתי לרכב שחנה בחוץ והחלו בנסיעה פרועה, לא היה צריך להיות גאון לדעת את יעד הנסיעה.

הנופים המרהיבים התחלפו במהירות, לשם שינוי כלל לא נהניתי ממנו, הם שרו בגרון ניחר את ההמנון הלאומי הקצבי של מפלגתם, אומנם לא הבנתי את שפתם אבל את התוכן הבנתי היטיב.

הרכב החנה בחניון הכור בדימונה, ברגליים כושלות נאלצתי לצעוד לעבר המבנה הראשי, הכור היה נראה כרגיל למעט מספר עמדות שמירה שהושמדו טוטאלית, בקירות היו סימני ירי בולטים, על הקרקע היו שלוליות דם וגופות שרועות עדות אילמת לקרב העקוב שהתנהל לפני שעות ספורות בלבד, חלק מהגופות זיהיתי כעמיתי לעבודה, החוטפים לא הרשו לי לתת דרור לרגשותיי הסוערים מול מחזות האימים שנחשפתי אליהם, הוכרחתי להמשיך בהליכה מהירה.

את פני קידם בחיוך ערבי מגולח למשעי לבוש בהידור יחסית, 'אני סאלים אבו כאמל' הציג את עצמו תוך כדי שהוא חושף טור שיניים צהובות, 'מתוקף תפקידי אני כאן כאחראי הגרעין של המדינה האיסלאמית', באדיבות מעושה הוא הורה לי לשבת, הגיש לי כוס קפה מהביל למותר לציין שלא נגעתי בו, 'תשתה' הפציר בי, סירבתי בנימוס.

הוא התיישב מולי ואמר בעברית צחה: 'נתי, קראתי את פרופיל האישיות שלך אתה אדם אינטלקטואל' 'אתה לא חי באשליות, תתפכח למציאות העדכנית, אימפריה חדשה ששמה: המדינה האיסלאמית' היא זו שתשלוט בעולם בעשורים הקרובים תשכח מאמריקה', הוא לגם בכוס הקפה השחור שעמדה על השולחן כחכח בגרונו והמשיך: 'יש לי הצעה שלא תוכל לסרב לה, תשתף איתנו פעולה ותן לנו יד חופשית בכור, תפתח לנו את כל החסימות ממרכז הבקרה הראשית שנוכל לשגר טילים גרעיניים כאוות נפשנו, ובתמורה תקבל 'פתווה' (פסק הלכה מוסלמי) שמוציאה אותך ואת משפחתך מכלל הכופרים שצריך להשמיד ובעצם אתה מקבל תמורת לחיצת מספר מקשים במחשב את החיים שלך וחיי משפחתך במתנה'.

הצטנפתי במקומי מבולבל ונסער, האם אתן יד להשמדה המונית כשעל כף המאזניים עומדים חיי וחיי משפחתי, האם בכלל יהיה לי טעם בחיים מלאי ייסורי מצפון שיעיקו עלי עד יום מותי, סאלים ששם לב להיסוסי והתחבטותי, הדליק את המחשב הנייד שעמד על השולחן ואמר: תראה את הנאום שהועלה זה עתה לרשת,

הבטתי במסך שריצד מול עיניי, דמותו של אבו בכר אל בגדאדי מנהיג הארגון המפלצתי ניצב שם, זחוח וגאה דיבר על ההשתלטות המדהימה שביצע ארגונו, -מדינת האסלאם זורחת במלוא תפארתה, הסתיים עידן השקיעה!!!- 'נאם בפאתוס', והמשיך: אומתי, התבשרי: -כבר זורחת השמש, עמידתנו האיתנה הניבה פירות-. ואנחנו גאים להשיב את תהילת העבר לקדמותו, העולם סיים את תקופת הכפירה המחפירה עידן חדש מתחיל!!!, הכופרים כבר הספידו אותנו הם אמרו: תוך חצי שנה לא נשאר מהמדינה האיסלאמית שריד, הטריטוריה שבשליטתם התכווצה, הכול היה מתוכנן בקפידה עד לפרטי פרטים.

משטר הח'ליפות יונהג מעתה בכל העולם כולו, חוקי השריעה ייאכפו על ידי משטרה בינלאומית מיוחדת שתוקם לצורך זה, כל הכופרים יושמדו ללא חמלה!!! נשחוט אותם כמו כבשים! סיים את דבריו בנימה דרמטית בעודו מחווה תנועה חדה מאיימת. הוא צודק, מה שהיה הוא לא מה שיהיה, עולם חדש מתחיל שונה ממה שהכרנו -הרהרתי בתוגה- רק שבשונה מדבריו מבחינתי עידן השקיעה מתחיל.

סאלים קטע את רצף מחשבותיי והאיץ 'קדימה תפתח את המחשב ותפעיל את מערכת הטילים' אמר והוסיף: בין כה תיאלץ לבצע כל מה שנורה לך, סבלנותי פוקעת, ואז… סדרת פיצוצים אדירים נשמעו מבחוץ כשמתווספים אליה קולות ירי עזים ורעש מנועי מסוקים, הדלת נפתחה בפראות, לוחם דאע"ש נכנס בתנופה הלום ונסער ואמר: האמריקאים הזניקו לכאן את היחידה המובחרת אריות הים והם מנהלים קרב אגרסיבי לכיבוש מחודש של האיזור,

החיוך והאדיבות נמחקו בן רגע מפניו של סאלים את מקומו תפס ארשת קשוחה ורצחנית, הוא שלף ממותנו את אקדחו האישי והצמידו לרקתי, 'תשגר מיידית טיל גרעין לוושניגטון' אמר בטון נחרץ, רעדתי כעלה נידף הפעלתי מיד את המחשב הקשתי את הקוד הסודי, אבל מרוב לחץ שגיתי בהקשת הקוד ובמסך נרשם: שגיאה, הוא האדים מכעס, 'אתה רוצה להרוויח זמן' אמר והנחית על פני סטירת לחי מצלצלת, המגע המתכתי של האקדח 'לא סייע' לי במיוחד להתרכז נאלצתי להתעלם מהכול ולהתרכז,

פתחתי את המחשב ניטרלתי בזה אחר זה את כל אמצעי הבטחון, כיוונתי טיל עם ראש נפץ גרעיני לעבר וושניגטון, אני עומד להפוך לאחד הרוצחים הגדולים בהיסטוריה, מאות אלפים ימותו בייסורים בגלל המקש הבא שלי על המקלדת, צבטתי את עצמי שוב האם אין זה אלא חלום גרוע שעתיד להעלם ולמוג כלא היה אך לצערי המציאות עברה על כל דמיון, עמדתי להקיש אישור כשלפתע נשמע בום אדיר מחריש אוזניים, זגוגיות החלון התנפצו לרסיסים משקפי נפלו מחוטמי, האקדח נשמט מידיו ונפל ארצה, ידעתי שזה ההזדמנות שלי, עלי לנצל את המומנט שנוצר ולנצל את הבהלה להמלט על נפשי.

בהחלטה נחרצת החלטתי אני חייב לברוח מיד בכל מחיר, ניסיתי לקום אך רגלי לא נשמעו לי הם קפאו מרוב פחד ובהלה, התעשתי מעט מההלם תפסתי אומץ וקפצתי ממקומי, רצתי לעבר דלת החירום וזינקתי החוצה, מטר יריות נורו לכיווני התחלתי לרוץ במהירות תוך כדי שאני מזגזג ומחפה על ראשי, צמד מחבלים החלו לדלוק בעקבותיי, רצתי במהירות כפי שלא רצתי במשך כל חיי, האדרנלין זרם בגופי בקצב מהיר, ידעתי שזוהי מלחמה על החיים, החיים שלי ושל עוד מיליוני אזרחים חפים מפשע, הפערים בינינו החלו להצטמצם כבר התכוננתי לגרוע מכול, מלמלתי פסוקי קריאת שמע, הגעתי לטור מדרגות ידעתי שזה תקוותי האחרונה, קפצתי במורד המדרגות,

אבל לרוע מזלי מעדתי במדרגה האחרונה ומעוצמת החבטה התעוררתי במיטתי שטוף זיעה רועד מחלום הבלהות, רק הסימנים האדומים מהצביטות היוו מזכרת חיה מהחלום,

אז פעם הבאה שאתם צובטים בבשרכם לוודאות שזה לא חלום אל תשכחו שאולי גם הצביטה היא חלק מהחלום….